Strona główna » Usługi » Regranulacja tworzyw sztucznych

Regranulacja tworzyw sztucznych

Regranulacja jest nowoczesną metodą przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych. Polega ona rozdrobnieniu dostarczonego materiału na drobną frakcję (do 40 mm). Następnie tak przygotowany surowiec może zostać poddany procesom mechanicznym, których zadaniem jest wytworzenie granulatu. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu naszej linii technologicznej tworzony w Eldorado Plast regranulat charakteryzuje się wysoką jakością.

Usługi mielenia tworzyw sztucznych

W naszej siedzibie w Pszczynie koło Tych zajmujemy się również mieleniem tworzyw sztucznych. W tym celu dostarczane do nas odpady plastikowe poddawane są segregacji, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość produktu końcowego oraz wydajność całego procesu. Wśród tworzyw sztucznych wykorzystywanych w przemyśle można wyróżnić kilka rodzajów. Ich prawidłowe pogrupowanie jest niezwykle ważne zarówno w procesie mielenia, jak i regranulacji.

Wyselekcjonowane odpady trafiają do specjalistycznych maszyn, gdzie ulegają przetworzeniu. W ten sposób powstaje surowiec, który nadaje się do dalszej obróbki. Jednym z nich jest wspomniana już regranulacja, dzięki której powstaje granulat wykorzystywany w produkcji np.: elementów maszyn, pojemników lub worków na śmieci.

Skontaktuj się z nami i razem zadbajmy o środowisko!

pl_PLPolish