Eldorado Plast

Strona główna » Dlaczego warto oddać do skupu przemiał z tworzyw sztucznych?
recykling odpadów

Dlaczego warto oddać do skupu przemiał z tworzyw sztucznych?

Tworzywa sztuczne są surowcem powszechnie wykorzystywanym w praktycznie każdej branży przemysłu. Ogromne ilości zalegającego plastiku od lat są problemem, z którym zmaga się planeta. Plastik jest surowcem, który naturalnie rozkłada się przez tysiące lat, przez co zalega w środowisku, szpecąc krajobraz, a także zagrażając życiu i zdrowiu zwierząt. Obecnie minimalizuje się użycie plastiku na korzyść innych materiałów lub wykorzystuje się tworzywa sztuczne, które można powtórnie przetworzyć. Jednym z najlepszych sposobów przygotowania tworzywa sztucznego do dalszej obróbki jest jego zmielenie.

Czym  jest przemiał z tworzyw sztucznych i dlaczego warto oddawać go do skupu?

Podczas przemiału rozdrobnieniu ulegają elementy z tworzyw sztucznych jak odpady poprodukcyjne, opakowania foliowe, plastikowe skrzynki, rury, pojemniki, wiadra, beczki i inne przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego. Usługami mielenia tworzyw sztucznych zajmują się profesjonalne firmy recyklingowe. Zlecając zmielenie odpadów z tworzywa sztucznego, otrzymuje się wysokiej jakości granulat, przebadany pod kątem zawartości metali ciężkich, który można oddać na skup.

Warto wspomnieć, że tworzywa w takiej formie są o wiele bardziej kompaktowe – nawet kilka sztuk plastikowych skrzyni zajmuje znacznie więcej miejsca niż ich równowartość w granulacie z tworzywa. O ile w przypadku osób fizycznych składowanie elementów z tworzyw w normalnej formie jest niewygodne, o tyle w różnego rodzaju firmach czy zakładach przetwórczych jest po prostu niemożliwe. Oddawanie przemiału na skup jest rozwiązaniem korzystnym dla osoby oddającej, ponieważ wiąże się to z otrzymaniem wynagrodzenia. Nie mniejsze korzyści takie działanie przynosi środowisku.

Zamiast wyrzucać plastik, który później zalegałby na wysypisku, można poddać go przemiałowi, a następnie oddać na skup, skąd trafi do przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją różnego rodzaju elementów z tworzywa sztucznego, jak kanistry na paliwo, folia czy butelki. Oddawanie przemiału na skup wiąże się także z oszczędzeniem materiałów produkcyjnych oraz energii, co ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie emisji substancji toksycznych.